فهرست مطالب

محصولات پیشنهادی پونیک دارو

دیگرمقالات پونیک دارو

آی یو آی

آی یو آی

آی یو آی چیست؟

درمان ناباروری یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه هایی است که برخی از زوجین در سراسر دنیا با آن مواجه هستند.

قطعاً ناباروری می تواند تاثیر بسیار زیاد و البته منفی بر زندگی افراد داشته باشد و در موارد زیادی آرامش روانی افراد را تحت تاثیرات نفی قرار خواهد داد.

امروزه پزشکان و متخصصان با توجه به پیشرفت علم و روش های درمانی نوین توانسته اند ناباروری را که بنا به دلایل مختلف اتفاق می افتد را درمان کنند.

ناباروری به هر دلیلی که اتفاق بیفتد با سایر روش‌ های خاص قابل بهبود است که یکی از بهترین آنها آی یو آی می باشد.

طبق تحقیقات انجام شده روش آی یو آی برای زوج های نابارور بسیار مناسب است و تمامی کسانی که شانس داشتن اسپرم های فعال را از دست می‌ دهند می‌ توانند با این روش بارداری را به صورت طبیعی تجربه کنند.

گاها به دلیل ضعف در عملکرد اسپرم ها شانس رسیدن آن به تخمک تا حد زیادی کاهش می یابد و در چنین شرایط ممکن است فرد برای مدت طولانی ناباروری را تجربه کند.

اما پزشکان و متخصصان با روش آی یو آی می توانند اسپرم ها را به تخمک آزاد شده رسانده و عمل لقاح کاملاً طبیعی و بدون نقص انجام میشود.

توجه داشته باشید در این موارد پزشکان اسپرم های دریافت شده را کاملاً جداسازی کرده و اسپرم های سریع و فعال را نیز برای انتقال به رحم انتخاب می کنند.

هر چه سرعت و تحرک اسپرم ها بیشتر باشد روند بارداری با کیفیت بهتری اتفاق می‌ افتد.

اما شاید این سوال به وجود آید که آی یو آی برای چه کسانی مناسب است و چه زمانی پزشکان انجام این روش درمانی را مناسب می دانند.

.با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب اطلاعات مفیدی در مورد آی یو آی و فواید و مضرات آن را برای شما بازگو کنیم تا متوجه شوید که این روش درمانی چگونه انجام می پذیرد و تا چه حد می‌ توان نسبت به نتیجه مناسب آن امیدوار بود.

قبل از هر چیز باید بدانید تمامی کسانی که کاندیدای انجام فرآیند آی یو آی هستند باید از نظر جسمانی شرایط لازم را دارا باشد تا بتوانند بهترین نتیجه را از این روش درمانی دریافت کنند.

پزشکان و متخصصان با حساسیت بسیار زیاد روش های مختلف و انواع آزمایشات را انجام داده تا مطمئن شوند که آیا با یک بار انجام آی یو آی نتیجه مثبت برای زوج حاصل می گردد یا خیر.

تمامی پزشکانی که در زمینه زنان، زایمان و نازایی فعالیت دارند روش آی یو آی را فرایندی کاربردی و البته ساده و بدون درد می دانند.

زیرا برای انجام آی یو آی نیازی به بستری در مراکز درمانی و دریافت بیهوشی نخواهید داشت و با استفاده از مایع منی در هنگام آزاد سازی تخمک پزشکان می توانند با یک تزریق ساده روند لقاح اسپرم و تخمک را نیز فراهم سازد.

ناگفته نماند که در انجام روش آی یو آی شانس انتخاب اسپرم های سالم و بدون نقص برای پزشکان فراهم است و پس از آن اگر روند بارداری اتفاق بیفتد شخص می تواند فرزندی کاملاً سالم را به دنیا آورد.

با این حال قبل و بعد از انجام آی یو آی نیاز به مصرف انواع داروهای خاص نخواهید داشت و با یک مراقبت ساده پزشکان به شما آموزش خواهند داد که چگونه از سلامت خود مراقبت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از فرایند آی یو آی دریافت کنید.

درمان ناباروری با آی یو آی

درمان ناباروری با آی یو آی

درمان ناباروری با آی یو آی

عموم پزشکان به تمامی بانوان و آقایان توصیه می‌ کنند که پیش از اقدام به بارداری حتما به یک پزشک مراجعه کرده تا بتوانند با تقویت سیستم جسمانی روند باروری را با سلامت کامل سپری کنند.

اما در مواردی مشاهده میشود که افراد حتی با انجام فرآیندهای گفته شده توسط پزشک نمی توانند روند بارداری را به نتیجه برسانند و در این شرایط پزشک ممکن است ناباروری را به آنها اعلام کند.

اما امروزه ناباروری در شمار مشکلات نگران‌ کننده و غیرقابل درمان نمی باشد و پزشکان با روش‌ های متعدد از جمله هایی آی یو آی می توانند اقدامات لازم را جهت باروری افراد انجام دهند.

شاید جالب باشد بدانید که روش های مانند آی یو آی با نتیجه بسیار خوبی همراه است و در اغلب موارد زوجین با یک بار درمان نتیجه مناسب را دریافت کرده‌ اند.

آی یو آی برای کسانی مناسب است که هنگام انتقال اسپرم به رحم و تخمدان ها این فرآیند با مشکل مواجه میشود.

به عنوان مثال اگر اسپرم ها تحرک و کیفیت کافی را نداشته باشند پزشک مجبور میشود تا لقاح را به صورت آزمایشگاهی انجام دهد.

اما در مواردی ممکن است اختلالاتی که در ناحیه رحم اتفاق می‌ افتد مانع از رسیدن اسپرم های فعال به تخمک شود و این امر باعث بروز نازایی خواهد شد.

افزایش ضخامت لایه آندومتر رحم و بروز آندومتریوز می تواند علت اصلی ناباروری در زنان باشد و اگر پزشکان روند درمان این عارضه را طولانی بدانند می‌ توانند از طریق فرآیند آی یو آی در کنار درمان رحم فرایند بارداری را نیز انجام برسانند.

در موارد نادر مشاهده میشود که برخی از بانوان به پروتئین موجود در مایع منی حساسیت دارند و ممکن است منجر به بروز واکنش های آلرژیکی در بدن شود.

این آلرژی با سوزش، تورم و قرمزی همراه است و از طرفی خیلی سریع در رحم از بین می‌ رود.

اگر پزشک تشخیص دهد که علت ناباروری چنین مسائلی است انتقال اسپرم را با روش آی یو آی مناسب دانسته و معتقدند که در این فرایند فرد می تواند خیلی راحت بارداری را تجربه کند.

اگر پزشکان برای درمان ناباروری فرایند آی یو آی را مناسب بدانند این نگرانی برای زوجین وجود می ‌آید که آیا می توانند با صرف هزینه های مربوطه نتیجه مناسب را دریافت کنند یا خیر.

متخصصان معمولاً تمامی مراحل را سپری کرده تا به طور قطعی به این نتیجه برسند که آیا آی یو آی برای شخص مناسب است یا خیر.

قطعاً روش های درمانی ساده تر پیش از آی یو آی انجام میشود و پزشکان در مرحله اول به سراغ این روش درمانی نخواهند رفت.

آی یو آی برای کسانی است که طی آزمایشات پزشک متوجه شود که امکان بارداری به هیچ عنوان وجود ندارد و اسپرم ها به تنهایی نمی‌ توانند خود را به تخمک برسانند.

در این موارد پزشک کمک می‌ کند تا اسپرم ها مسیر عبور از لوله های فالوپ را آسانتر سپری کنند.

با این حال ضروری است که بدانید آی یو آی روشی درمانی و موثر است به شرط آنکه در شرایط مناسب و تحت نظر پزشکان با تجربه انجام شود تا فرد بتواند با اطمینان و آرامش روانی بیشتر نتیجه مناسب را دریافت کند.

آی یو آی برای چه کسانی مناسب است؟

آی یو آی برای چه کسانی مناسب است؟

آی یو آی برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که گفته شد یکی از روش‌ های درمانی برای بهبود ناباروری آی یو آی می باشد که پزشکان از این طریق می‌ توانند درمان مناسب و البته کاربردی را برای زوج‌ های نابارور در پیش بگیرند.

پزشکان و متخصصان احتمال بارداری با فرایند آی یو ای را بسیار بالا دانسته و معتقدند که این روش در اغلب موارد با نتایج مناسب و مثبت همراه است.

اما زمانی که فرد متوجه علائم اولیه ناباروری میشود به پزشک مراجعه می کند تا متوجه شود علت چیست و روش های درمانی را جویا خواهد شد.

متخصصان فرایندهای آزمایشگاهی و درمان های ناباروری مانند آی یو آی را برای همه افراد مناسب نمی دانند و معمولاً مشکلاتی که برای اسپرم به وجود می آید از دلایل اصلی برای به‌ کارگیری آی یو آی می باشد.

آقایانی که اسپرم های محدودی را در مایه منی دارا هستند می توانند با این روش فرایند باروری را تجربه کنند.

کم بودن حجم مایع منی و یا تحرک کم اسپرم ها می تواند مانعی جدی برای ناباروری باشد و قطعا در این شرایط هر چقدر هم که زوجین مدت زیادی را صرف باروری کنند بازهم نتیجه مناسب حاصل نمیشود.

برخی از بانوان به دلیل وجود عوارضی مانند آندومتریوز ممکن است اختلالاتی را در روند باروری تجربه کنند زیرا ضخامت زیاد لایه های داخلی رحم مانع از رسیدن اسپرم به تخمدان ها شده و این عمل باعث میشود تا ناباروری اتفاق بیفتد.

پزشکان مخاط کم دهانه رحم را عاملی دیگر برای ناباروری می دانند زیرا معتقدند که اگر این مخاط از حد طبیعی کمتر باشد جابجایی و حرکت اسپرم ها با اختلال مواجه شده و ناباروری رخ می‌ دهد.

برخی از ترشحاتی که در دهانه رحم قرار دارد نوعی مواد کشنده برای اسپرم ها به شمار می‌ آید و بلافاصله بعد از تماس اسپرم با ترشحات تحرک آنها از بین رفته و اسپرم خواهد مرد.

با این شرایط ناباوری اتفاق می ‌افتد و البته پزشکان خیلی سریع علت عارضه را متوجه خواهند شد.

از طرف دیگر اختلالات و مشکلات مربوط به تخمک گذاری خانم ها می تواند منجر به استفاده از روش آی یو آی شود.

البته باید بدانید که برخی از بانوان هنگام برقراری روابط جنسی به دلیل انقباضات رحمی که ناخودآگاه اتفاق می افتد نمی توانند حجم مناسب اسپرم را به تخمک ها برسانند که این عمل کاملاً غیر ارادی اتفاق می ‌افتد اما عاملی جدی برای ناباروری است.

پزشکان و متخصصان معتقدند که بروز اختلال در ساختمان آلت تناسلی آقایان و بانوان می تواند مشکلی جدی برای باروری باشد، البته آقایان نیز بیشتر در معرض چنین آسیب هایی قرار می گیرند.

ناتوانی های جنسی و یا عدم نعوظ می تواند عاملی جدی و مهم برای ناباروری باشد.

اگر چه طی تحقیقات و آزمایشات پزشک متوجه میشود که کدام عامل ذکر شده علت اصلی بروز ناباروری است و روش های درمانی را در پیش گرفته و در صورت عدم نتیجه مناسب فرایند آی یو آی انجام می پذیرد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که تمامی افرادی که با ناباروری مواجه هستند کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش آی یو آی نخواهند بود و این پزشکان هستند که با بررسی‌ های تکمیلی متوجه خواهند شد که آیا این روش درمانی برای افراد مناسب می باشد یا خیر.

در هر صورت اگر فرد کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش آی یو آی باشد قطعا پزشکان این روش را با جزئیات و دقت زیاد انجام می دهند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند.

فواید آی یو آی

فواید آی یو آی

فواید آی یو آی

اگر بنا به دلایل مختلف پزشک تشخیص دهد که زوجی با ناباروری مواجه هستند روش های درمانی متناسب با وضعیت جسمانی آنها پیش رویشان قرار می گیرد تا بتوانند بهترین روش را انجام داده و این عارضه را نیز درمان نمایند.

یکی از روش های موفق و کاربردی برای درمان ناباروری آی یو آی نامیده میشود که البته این فرآیند معایب و مزایایی را به همراه دارد که در ادامه مطلب مهم ترین آنها را برایتان شرح خواهیم داد.

باید بدانید که آی یو آی روشی درمانی اما مصنوعی و آزمایشگاهی به شمار می‌ آید که پزشکان با تکنولوژی های خاص سعی دارند که لقاح آزمایشگاهی را انجام داده تا فرد را به نتیجه مناسب برسانند.

در اغلب موارد بعد از انجام آی یو آی بانوان خونریزی های بسیار جزئی را تجربه می‌ کنند و این امر نشان می‌ دهد که لانه گزینی انجام شده است.

در مرحله اول باید بدانید که آی ‌یو آی فرایند درمانی کم تهاجمی و بی خطر است و به هیچ عنوان عوارض زیادی را برای مادر به همراه نداشته و با توجه به عملکرد مناسب قیمتی معقول و قابل پرداخت خواهد داشت.

تمامی زوجینی که مشکل ناباروری را به واسطه آقایان تجربه می‌ کنند می‌ توانند این روند را نیز انجام دهند که البته در زمان‌ بندی مناسب انجام شده تا فرد خیلی آسان بارداری را تجربه کند.

برخی از انواع ناباروری ها به دلایل ناشناخته اتفاق می‌ افتد و حتی دارو درمانی های مختلف نیز بر بهبود عارضه اثرگذار نخواهد بود.

در چنین شرایطی پزشکان با حداقل میزان هزینه روش های کاربردی را برای زوجین انجام می دهند که در موارد بسیار زیادی نتیجه مناسب حاصل گردیده است.

به طور کلی شانس بارداری برای تمامی زوجینی که فرایند آی یو آی را انجام می دهند بسیار زیاد است زیرا اسپرم ها مستقیماً به بخش تخمدان ها منتقل شده و مانعی در مسیر برای اسپرم وجود ندارد.

این امر باعث میشود تا تخمک هایی که در حال آزادسازی هستند خیلی سریع با اسپرمی فعال و کاملاً سالم لقاح پیدا کرده و رویان در رحم مادر شروع به رشد می کند.

همچنین توجه داشته باشید که برای انجام آی یو آی نیازی نیست که در دوره های طولانی مدت قبل و بعد از این روش از دارو درمانی های پیوسته استفاده کنید و نهایتاً یک هفته مراقبت قبل از تخمک گذاری شما را به نتیجه مناسب خواهد رساند.

ناگفته نماند که درمان ناباروری به وسیله آی یو آی هیچگونه محدودیتی برای افراد به همراه نمی آورد و تمامی بانوانی که این روش را انجام می دهند می‌ توانند خیلی راحت به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کرده و هیچگونه منعی برای انجام فعالیت های مختلف نخواهد بود.

این بانوان دوران بارداری را مانند سایر افراد سپری کرده و نیاز به مراقبت‌ های خاص نخواهند داشت.

بی دلیل نیست که تمامی متخصصانی که در زمینه ناباروری فعالیت دارند آی یو آی را فرایندی مناسب دانسته و معتقدند که اگر این روش به درستی و خیلی دقیق اتفاق بیفتد هرگونه اختلال و عملکرد نادرست به حد صفر برسد و قطعا نتیجه مطلوب با یک بار انجام آی یو آی فراهم خواهد شد.

عوارض آی یو آی

عوارض آی یو آی

عوارض آی یو آی

بسیاری از روش‌ های درمانی همواره ممکن است آسیب های جزئی و محدود را برای سلامتی افراد به همراه آورد اما در وضعیت و شرایط خاص فرد ناگزیر مجبور میشود که سایر روش های درمانی را انجام دهد تا از خطرات و عوارض پیش آمده محفوظ بماند.

یکی از روش های موثر برای درمان ناباروری آی یو آی می باشد که طبق نظر پزشکان در کنار تمامی فوایدی که دارد ممکن است عوارضی را برای افراد به وجود آورد.

در این مطلب چند مورد از عوارض شایع آی یو آی را برای شما شرح خواهیم داد تا در صورت انجام این روش درمانی بدانید که ممکن است چه عوارضی را متحمل شوید.

در این صورت خیلی راحت‌ تر می‌ توانید سلامت خود محافظت کرده و هرگونه نگرانی و پریشانی را از خود دور خواهید کرد.

پزشکان و متخصصان برای آنکه بتوانند جهت انجام آی یو آی از تخمک و اسپرم های فعال تر استفاده کنند یک دوره دارو درمانی را به مراجعین توصیه خواهند کرد.

اما اگر بنا به دلایل مختلف این داروها بیش از حد مصرفی استفاده شوند ممکن است فرد دچار سندروم تحریک بیش از اندازه تخمدان ها شود و این امر باعث میشود تا تخمدان ها از حد طبیعی بزرگتر شوند.

این فرآیند نهایتاً با دردهای زیاد در ناحیه شکم همراه بوده و به دلیل جمع شدن مایعات در داخل شکم فرد نفخ و بزرگی شکم را نیز تجربه خواهد کرد.

مورد ذکر شده یکی از مهمترین عوارضی است که باید تحت نظر پزشکان از پیش آمدن آن جلوگیری نمایید تا همواره بتوانید از سلامت خود محافظت کنید.

توجه داشته باشید که باید هر مرحله تحت نظر پزشک انجام شود و نباید در طول دوره درمان از هیچ نوع دارویی خودسرانه استفاده کنید.

برخی از افراد از عوارض کوتاه مدت آی یو آی به دردهای شکمی مشابه درد پریود اشاره می کنند، البته در اکثر موارد افراد مشکلات جانبی را متحمل شده ولی این فرایند را خیلی آسان سپری خواهند کرد.

از دیگر عوارض و مشکلاتی که نهایتاً پس از انجام آی یو آی برای افراد اتفاق می‌ افتد این است که نتیجه مثبت برای افراد حاصل نمیشود و همین امر منجر به نگرانی و ناامیدی بسیار زیاد زوجین خواهد شد.

با این حال باید بدانید که برای انجام آی یو آی ضروری است که زمانی مشخص را تحت نظر پزشک باشید و چکاپ ها، مراقبت ها و آزمایشات همگی باید طبق گفته پزشک انجام شود.

اما با این حال در کنار عوارض محدود و هزینه‌ ای که برای افراد به همراه دارد در اکثر موارد با نتیجه مثبت منجر به بارداری افراد خواهد شد.

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است ناخواسته در حین درمان با آی یو آی با آن مواجه شوید چند قلو زایی می باشد.

برخی از افراد با استفاده از داروهای محرک برای تخمدان ها چند قلو زایی را تجربه می‌ کنند در این شرایط برخی از افراد به دلیل ضعف های جسمانی در دوره های بارداری محدودیت های زیادی را طی کنند و ممکن است دوره پرخطر را پیش رو داشته باشند.

همچنین گاها بزرگ شدن تخمدان ها و نشت مایع از شکم می تواند منجر به احساس ناراحتی در افراد شود.

توجه داشته باشید که این عوارض تا حد زیادی قابل کنترل هستند اما در مواردی پزشک تحمل آنها را به افراد توصیه کرده و باید بدانید که بسیاری از این مشکلات موقتی خواهند بود.

روز چندم قاعدگی آی یو آی انجام میشود؟

روز چندم قاعدگی آی یو آی انجام میشود؟

روز چندم قاعدگی آی یو آی انجام میشود؟

اگر پزشکان انجام روش آی یو آی را برای درمان ناباروری توصیه کنند باید بدانید که این روش درمانی باید طبق اصول خاص و در زمان بندی مشخصی انجام شود تا روند بارداری اتفاق بیفتد.

یکی از مهمترین مسائل در انجام آی یو آی این است که این روش باید در روز چندم قاعدگی انجام شود، حتماً می‌ دانید که در دوره قاعدگی دهانه رحم به طور کامل باز است و از نظر پزشکان ممکن است این دوره شرایط مناسبی برای انجام آی یو آی نباشد.

پزشکان و متخصصان سعی دارند تا در یک دوره چند ماهه قبل از آی یو آی روند تخمک گذاری افراد را بررسی نمایند تا متوجه شوند طول دوره قاعدگی چقدر است و چه روزی تخمک گذاری اتفاق می افتد.

البته برای افزایش در دقت کار متخصصان از کیت تخمک گذاری استفاده می کنند تا بتوانند روز دقیق را مشخص کنند، با این شرایط فرصت ها از بین نرفته و فرد می‌ تواند خیلی سریع روند بارداری را تجربه کند.

بنابراین پزشکان روزهای ۱۲ تا ۱۶ یک قاعدگی طبیعی را برای باروری با روش آی یو آی مناسب می‌ دانند.

توجه داشته باشید که پزشکان در یک دوره چند ماهه دارو درمانی را به افراد پیشنهاد کرده که اگر این شرایط به طور منظم انجام شود تخمک گذاری در زمان بندی کاملا معین اتفاق خواهد افتاد و پزشک خیلی راحت می‌ تواند این محدوده زمانی را پیدا کند.

همواره باید بدانید که آی یو آی روشی است که با استفاده از اسپرم های اهدایی انجام میشود و مهم است که پزشک زمان و تاریخ دقیق تخمک گذاری را نیز در اختیار داشته باشد.

به این واسطه اسپرم ها در همان روز به تخمک ها انتقال پیدا کرده و خیلی راحت و با یک بار انجام آی یو آی روند بارداری اتفاق می‌ افتد.

قاعدگی بانوان دوره ای حساس و با اهمیت است و تمامی پزشکانی که درمان ناباروری را در پیش می‌ گیرند باید بدانند که چه زمانی تخمک گذاری اتفاق می افتد تا اسپرم های سالم و کاملا محرک را به تخمدان ها انتقال دهند.

اگر دوره طلایی تخمک گذاری از دست برود حتی اگر اسپرم به ناحیه رحم منتقل شود باز هم باروری اتفاق نیفتاده و این می‌ تواند تبعات مالی و روانی زیادی را برای افراد به وجود آورد.

در هر چرخه قاعدگی به صورت طبیعی یک تخمک فعال ماهانه آزاد میشود، این تخمک ها در صورت سلامت کامل توانایی باروری داشته و زمانی که در مجاورت اسپرم قرار می گیرند بارداری اتفاق می‌ افتد به همین دلیل است که پزشکان در تلاشند در وضعیتی مناسب اسپرم ها را قرار دهند تا با تخمک ها ارتباط مستقیم بگیرند.

تخمک آزاد شده در این شرایط توانایی باروری بهتری دارد و برای پزشکان رعایت این نکته و توجه به دوره زمانی بسیار مهم است.

اگر فرآیند آی یو آی در زمان مناسب در چرخه قاعدگی انجام شود احتمال بارداری و موفقیت آن بسیار زیاد است به همین دلیل پزشکان این مسئله را از مهمترین نکات در روند درمان ناباروری با آی یو آی می‌ دانند.