فهرست مطالب

محصولات پیشنهادی پونیک دارو

دیگرمقالات پونیک دارو

اسپرم

اسپرم

اسپرم چیست؟

یکی از مباحث مهم و البته پیچیده در مورد سیستم جنسی آقایان غددی هستند که اسپرم را تولید کرده و به این واسطه به بارور شدن جنس ماده کمک زیادی می‌ کنند.

برای بیان ساده تر باید بدانید که اسپرم ها یاخته های جنسی هستند که در غدد خاصی ترشح و تولید شده و برای تحرک بیشتر سعی دارند که فروکتوز موجود در منی را به قسمت میتوکندری رسانده و با سوزاندن آن تبدیل به انرژی می کنند.

اسپرم در افراد بزرگسال و بالغ در بیضه ها به طور کامل تولید شده و همراه با مایع منی از بدن خارج میشود.

آزاد سازی اسپرم به باروری بانوان کمک زیادی کرده و البته کیفیت، نوع حرکت، اندازه و ساختار آنها مباحثی بسیار مهم و قابل بررسی هستند.

به طور کلی در بدن هر انسان بالغ در هر ثانیه در حدود ۱۵۰۰ عدد اسپرم تولید میشود، اسپرم بالغ از یک لوله پیچ در پیچ که در پشت بیضه ها قرار دارد حرکت خود را شروع کرده و اصطلاحاً به آن اپیدیدیم می گویند.

توجه داشته باشید که در نهایت پس از اتمام روابط جنسی و انزال بیرون آمدن مایع منی همراه با اسپرم می تواند به باروری شریک جنسی فرد کمک کرده و البته به این واسطه سلامت اقایان حفظ میشود.

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی بر سلامت و کیفیت اسپرم ها اثر می گذارد و گاها عدم مراقبت درست از سلامت شخص می‌ تواند سلامت و کارایی اسپرم ها را از بین برده و فرد را با دردسر زیادی مواجه می‌ کند.

پزشکان و متخصصان معتقدند که اسپرم در مردان تا کمتر از ۴۰ سالگی کیفیت بسیار زیادی داشته و در سالم ترین حد ممکن قرار دارد و به تدریج کیفیت و کارایی اسپرم ها کم شده و با افزایش سن قدرت باروری آقایان نیز کمتر خواهد شد.

اسپرم چیست؟

اسپرم چیست؟

با شروع سن بلوغ و در سنین حدود ۱۰ تا ۱۲ سالگی بدن آقایان به گونه ای است که شرایط برای تولید اسپرم های بالغ را خواهد داشت و همه روزه میلیون ها اسپرم در سیستم تناسلی تولید میشود که هر کدام از آنها ممکن است کیفیت و عملکرد متفاوتی داشته باشند.

به طور کلی اسپرم بخش‌ های مختلفی دارد و به ۴ قسمت سر، گردن، قسمت میانی و دم تقسیم بندی میشود.

سر اسپرم شامل هسته‌ ای حاوی رشته های کروماتین بسیار پیچیده می باشد و البته دارای آنزیم هایی است که برای نفوذ به تخمک کاربرد فراوانی خواهند داشت.

قسمت میانی اسپرم در بخش وسط این یاخته قرار گرفته و سبب میشود تا دم عملکردی ثابت و مناسب داشته باشد.

گردن اسپرم نیز تعداد فراوانی میتوکندری دارد که انرژی لازم را برای حرکت آن فراهم می سازد.

توجه داشته باشید که دم اسپرم بخش بسیار مهمی است که با حرکت موجی خود اسپرم ها را به سمت تخمک ها هدایت کرده تا نهایتا لقاح اتفاق بیفتد.

در هر صورت تمامی اجزا و قسمت های یک اسپرم باید به درستی وظایف خود را انجام دهند تا با سلامت کامل به تخمک برسند.

اختلال در هر بخش آن سبب میشود تا اسپرم ها کارایی مناسب را نداشته باشد و به دنبال آن فرآیند ناباروری اتفاق می‌ افتد.

ناگفته نماند که اسپرم ها نقش بسیار زیادی در سلامت جنسی آقایان داشته و عامل مهم و کلیدی برای باروری زوجین می باشد به همین دلیل متخصصان و پزشکان حفظ سلامت اسپرم را برای آقایان بسیار مهم دانسته و معتقدند که هرگونه کوتاهی می تواند آسیب های جسمانی و روحی فراوانی را برای آنها به همراه آورد.

اسپرم زنانه چیست؟

اسپرم زنانه چیست؟

اسپرم زنانه چیست؟

تمامی محققان و پزشکانی که در زمینه های درمان ناباروری فعالیت دارند امروزه به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند این عارضه را هر چه سریع تر درمان کرده و نگرانی زوجین را در این باره برطرف سازند.

اما طبق مطالعات و تحقیقات گسترده ای که انجام شده است برخی از محققان معتقدند از طریق سلول های مغز استخوان زنان می توانند به اسپرم های سالم و قوی دست پیدا کنند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تحقیقات علمی انجام شده که در نتیجه آن امکان تولید سلول‌ های جنینی از طریق اسپرم زنانه فراهم می باشد با نگرانی برای برخی از جوامع همراه بوده و که ممکن است تبدیل مغز استخوان زنان به اسپرم سبب شود تا نقش آقایان در فرآیند باروری به طور کامل منتفی شود.

توجه داشته باشید که این روش برای تمامی کسانی که با ناباروری مواجه هستند تحولی عظیم بوده و می تواند طعم شیرین فرزندآوری را برای افراد نابارور به همراه آورد.

توجه داشته باشید که این فرایند در حد تحقیقات به مراحل تکمیلی رسید و به واسطه سلول های بنیادی پزشکان و محققان می توانند تولید اسپرم را به مرحله اجرا برسانند.

در این تحقیقات محققان بیان نموده اند که با استفاده از سلول‌ های بنیادی می‌ توانند تقسیم سلولی را به روشی درست انجام دهند که نهایتا منجر به تولید اسپرم میشود و به این واسطه سلول های جنسی می توانند در آینده باروری مصنوعی را نیز به انجام برسانند.

اگر این اسپرم به تخمک فعال تزریق شود تمامی فرآیندهای خاص برای بارداری و لقاح انجام می پذیرد و این روش می تواند درمان قطعی برای ناباروری باشد.

تولید اسپرم زنانه فرآیند بسیار مهمی است که قطعاً برای صنایع مختلف و دامپروری ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش لقاح و بارداری مصنوعی کمک می‌ کند تا موجوداتی که نسلشان در حال انقراض است به این واسطه تکثیر شده و سلول‌ های بنیادی نقش موثری بر تولید مثل آنها خواهد داشت.

توجه داشته باشید که سلول های بنیادی نقش بسیار مهمی در زندگی بشر ایفا کرده و از انقراض نسل ها جلوگیری می کند و به این واسطه پزشکان سعی دارند تا فرایند هایی مانند ناباروری های قطعی را درمان کنند.

پیشرفت علم و گسترش تکنولوژی کار را برای محققان آسان‌تر کرده و می‌ توانند در زمینه های مختلف فعالیت خود را به صورت گسترده انجام دهند.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که جامعه‌ ی بشری امروزه با آن مواجه است ناباروری در آقایان و بانوان است که ممکن است به دلایل شناخته و یا نامعلوم با عارضه ناباروری مواجه شوند به همین دلیل پزشکان و محققان به دنبال روش های درمان قطعی نازایی هستند.

اسپرم زنانه به روش های آزمایشگاهی تولید و مورد استفاده قرار می‌ گیرد و می‌ تواند تا حد ریادی کاربردی باشد و فرد را از نگرانی در زمینه ناباروری رها خواهد کرد.

سال های بسیار زیادی است که پزشکان و محققان به صورت گسترده و البته جدی به تولید اسپرم زنانه فکر می‌ کنند و توانسته اند تا حد زیادی این فرآیند را به مراحل تولید و اجرا برسانند.

باید بدانید که پس از تکمیل تحقیقات اطلاعاتی دقیق تر در مورد این فرایند در اختیار عموم افراد قرار می‌ گیرد که می‌ توانند سطح آگاهی خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

اگر بنا به دلایل مختلف پزشک تشخیص دهد که فرد به صورت قطعی با ناباروری مواجه است و سایر روش های درمانی آسان تر کاربردی نمی باشد و نتیجه مناسب را ندارند از اسپرم زنانه استفاده کرده و سعی دارند به واسطه دریافت بخشی از مغز استخوان فرد فرآیندهای مختلف را جهت درمان ناباروری انجام دهند.

اسپرم چگونه وارد رحم میشود؟

اسپرم چگونه وارد رحم میشود؟

اسپرم چگونه وارد رحم میشود؟

حتما می‌ دانید که ناحیه تناسلی آقایان و بانوان نقش بسیار مهمی در سیستم جسمانی آنها داشته و تاثیر زیادی بر سلامت روح و جسم آنها خواهد داشت.

یکی از مهم‌ ترین مراحلی که در روابط جنسی افراد به نتیجه شیرین می رسد فرزند آوری می باشد که به واسطه بارور کردن تخمک ها از طریق حرکت اسپرم این فرایند انجام می‌ پذیرد.

گاها این سوال برای برخی از افراد به وجود می آید که اسپرم ها چگونه وارد رحم میشوند و آیا مراحل پیچیده ای را طی می‌کند یا فرآیند بدون دخالت انسان انجام می پذیرد.

پس از انجام نزدیکی اگر مایع منی در کانال واژن قرار بگیرد به علت حرکات زیادی که دارد وارد رحم شده و خود را از سمت لوله های رحمی و تخمک ها می رساند، توجه داشته باشید که تخمک فعال به واسطه حتی یک عدد از این اسپرم ها بارور شده و فرایند لقاح اتفاق می‌ افتد.

شاید جالب باشد بدانید که هر اسپرم از چهار بخش تشکیل میشود که قسمت انتهایی که دم اسپرم نامیده میشود وظیفه حرکت اسپرم ها را در ناحیه رحم بر عهده می‌ گیرد، این حرکات بسیار سریع اتفاق می‌ افتد و نقش بسیار مهمی در باروری بانوان دارد.

توجه داشته باشید که اگر روابط جنسی و نزدیکی بدون استفاده از لوازم پیشگیری کننده انجام شود نهایتاً منجر به بارداری خواهد شد و از آنجایی که انتهای کانال واژن دهانه رحم قرار می‌ گیرد ورود اسپرم ها به راحتی انجام شده و فرد هیچگونه دخالتی در تحرکات آنها نخواهد داشت.

مگر آنکه بخواهید برای از بین بردن اسپرم ها و عدم باروری تخمک از داروهای خاص و ضد بارداری استفاده نمایید.

مسئله بسیار مهمی که باید بدانید این است که اسپرم ها باید از سلامت کامل برخوردار باشند تا فرآیند ورود و حرکت آنها به رحم برای رسیدن به تخمک ها بدون آسیب و اختلال انجام پذیرد.

متخصصان بر این باورند که اگر اسپرم ها نقصی داشته باشند و میزان تحرکات آنها کافی نباشد هرگز نمی‌ توانند به سلامت به تخمک ها برسند و فرآیند باربری اتفاق نمی‌ افتد.

متخصصان و پزشکان روش های مختلفی را برای حفظ سلامت اسپرم ها به آقایان آموزش می دهند و معتقدند که برخی از فعالیت های جسمانی و داشتن رژیم غذایی خاص به سلامت و تحرک بیشتر آنها کمک زیادی خواهد کرد.

نهایتاً پس از رسیدن یک اسپرم به تخمک و باور شدن آن، تغییر شکلی در دیواره های رحم ایجاد میشود که مانع از ورود سایر اسپرم ها شده و فرآیند لقاح تنها به واسطه یک اسپرم فعال انجام می پذیرد.

اگر زوجی تمایل داشته باشند که باروری را به درستی و بدون آسیب به انجام برسانند باید تمامی شرایط را برای ورود اسپرم ها به درستی به ناحیه رحم انجام دهند.

به عنوان مثال پزشکان شرایط خاصی را برای این فرآیند به افراد آموزش خواهند داد تا اسپرم ها بتوانند در مدت بسیار کوتاه خود را به بخش ‌های اصلی رحم برسانند.

اینکه روابط جنسی به چه شکل و به چه شیوه انجام شود نقش بسیار مهمی در تحرکات بیشتر اسپرم خواهد داشت.

بهتر است تخلیه اسپرم در دهانه رحم اتفاق بیفتد تا زمان کمتری صرف رسیدن اسپرم به تخمک ها شود.

اسپرم ها این توانایی را دارند که مسیر لوله های فالوپ را به درستی طی کرده و نهایتاً خود را به تخمکی برسانند که در حال آزادسازی می باشد.

با این حال باید بدانید که سلامتی ناحیه رحمی و سلامت لوله های فالوپ نقش بسیار مهمی در انتقال اسپرم به بخش های حساس تر خواهد داشت و تنها بستگی به عملکرد و سرعت اسپرم ندارد و تمامی شرایط باید فراهم باشد تا اسپرم با سلامت کامل به رحم انتقال پیدا کند.

حرکت اسپرم به سمت تخمک

حرکت اسپرم به سمت تخمک

حرکت اسپرم به سمت تخمک

مسئله بسیار جالبی که برای برخی افراد به وجود می‌ آید این است که فرآیند حرکات اسپرم ها به سمت تخمک چگونه انجام میشود که باروری به این سادگی انجام شده و لقاح به درستی اتفاق می‌ افتد.

متخصصان بر این باورند که برای یک لقاح و باروری کاملاً طبیعی سلامت تخمک و اسپرم ها شرط اصلی می باشد تا این دو بتوانند به یکدیگر چسبیده و فرایند لقاح اتفاق بیفتد.

متخصصان و پزشکان شرط لازم برای باروری را بالا بودن تحرکات اسپرم ها دانسته و معتقدند که اسپرم باید توانایی کامل برای حرکت به سمت تخمک ها را داشته باشد.

همانطور که می‌ دانید تعداد اسپرم‌ ها بسیار زیاد است و تمامی آنها یک تخمک را به صورت کامل احاطه کرده تا نهایتا فرایند باوری اتفاق بیفتد.

پزشکان معتقدند که سلامت اسپرم و تخمک ها نقش بسیار مهمی بر باروری و تحرکات درست آن خواهد داشت و هر گونه نقص و اختلال و آسیب در حرکت اسپرم ها ناباروری را به وجود می آورد.

اما اینکه اسپرم ها چگونه به سمت تخمک حرکت می کنند مساله قابل توجه است که در این مطلب چند نکته کلیدی به شما ارائه می گردد.

قبل از هر چیز باید بدانید که اسپرم ها باید کاملاً سالم و بالغ باشند و تحرکات درستی داشته باشند تا بتوانند به محض ورود به بخش های رحمی خود را به لوله های فالوپ رسانده و مسیر را به درستی طی کنند تا نهایتا به تخمک برسند.

اگر اسپرم ها حرکت مناسب داشته باشند با سرعت بسیار بالا مسیر لوله های فالوپ را طی کرده و تخمک را بارور می کنند.

البته هر گونه نقص در ناحیه تخمک ها، لوله های فالوپ و پیچ خوردگی در این بخش می‌ تواند مانع از ورود اسپرم شود و اگر اسپرم در جایی متوقف شود قطعاً پس از مدت کوتاهی از بین رفته و دیگر کارایی مناسب را جهت باروری تخمک نخواهند داشت.

هیچ عامل خارجی مسئول به حرکت درآوردن اسپرم ها به سمت تخمک نخواهد بود و بخش انتهایی اسپرم که دائما در حال حرکت است عاملی است که می‌ تواند آن را به تخمک ها برساند.

اسپرم ها به گونه‌ ای ساخته و طراحی شده اند که به محض خروج از بیضه ها حرکت خود را آغاز کرده و اگر در دهانه رحم قرار بگیرند به صورت غیر ارادی خود را به بخش های حساس رحم خواهند رساند.

این فرایند جهت شکل گیری جنین اتفاق افتاده و بدن بانوان هورمون های مخصوص بارداری را نیز ترشح می کند و به دنبال آن فرآیند لانه گزینی و نهایتا تقسیم سلولی انجام می پذیرد تا تخمک بارور شده نهایتا به جنین بالغ تبدیل شود.

لازم به ذکر است که در بین میلیون ها اسپرمی که در مسیر لوله های فالوپ شروع به حرکت می‌ کنند تنها یک عدد از آنها موفق به بارور کردن تخمک آزاد شده میشود و اگر باوری به درستی اتفاق بیفتد و تخمک در منطقه ای مناسب از رحم قرار بگیرد فرایند لقاح به درستی انجام شده و بارداری اتفاق می‌ افتد.

گاها پیش می‌ آید که در کنار اعلام ناباروری برای زوجین پزشک متوجه میشود که اسپرم و تخمک کاملا سالم بوده و از سلامت کافی برخوردار هستند.

اما مسیری که سبب انتقال اسپرم به تخمک میشود با آسیب مواجه شده که از شایع ترین آنها می توان به چسبندگی و یا پیچ خوردگی لوله های فالوپ اشاره کرد.

مسیری که اسپرم ها طی می کند کاملا مشخص است و اگر ناباروری اتفاق بیفته پزشکان قبل از هرچیز مسیر حرکت اسپرم ها را بررسی خواهند کرد.

با این حال باید بدانید که مسیر انتقال اسپرم به تخمک مشخص و از پیش تعیین شده می باشد و اسپرم ها با توجه به تحرکاتی که دارند می توانند این مسیر را به سلامت کامل سپری نمایند.

نکته مهم در مورد حرکت اسپرم این است که باید وضعیت مناسبی داشته باشند و میزان تحرکات و سرعت انتقال آنها در حد مناسبی باشد در غیر این صورت ممکن است در مسیر انتقال به بخش های حساس رحم از بین رفته و کارایی مناسب را نخواهند داشت.

اسپرم برنده چیست؟

اسپرم برنده چیست؟

اسپرم برنده چیست؟

حفظ سلامت اسپرم ها مهمترین نکته ای است که تمامی آقایان و البته پزشکان اهمیت ویژه‌ ای به آن داده و معتقدند که به واسطه آنها فرد می تواند باروری را به صورت طبیعی و بدون مشکل تجربه نماید.

به طور کلی اسپرم برنده ویژگی‌ های خاصی دارد که فرد به راحتی می‌ تواند لقاح را به نتیجه مناسب رسانده و اختلالی در عملکرد و حرکت آن ایجاد نخواهد شد.

به طور معمول اسپرم ها به صورت زیکزاکی حرکت می کنند تا نهایتاً یک اسپرم موفق شود که سریع تر از دیگر اسپرم ها خود را به تخمک برساند.

پزشکان و متخصصان معتقدند که اسپرم های برنده ویژگی‌ های خاصی دارند که معمولاً دچار آسیب و بیماری نشده و مرگ زود هنگام برای آنها اتفاق نمی افتد.

به طور کلی اسپرم ها در هر شبانه روز با تعداد میلیونی تولید شده و با خارج شدن از بیضه ها تا مدت زمان مشخصی زنده می مانند اما اسپرم های برنده در طی این مدت می توانند خیلی سریع خود را به تخمک رسانده و باروری اتفاق می‌ افتد.

محققان معتقدند که عدم مصرف هرگونه دخانیات و افزایش حرکات ورزشی و کاهش وزن باعث میشود تا سلامت اسپرم ها حفظ شده و فرد دارای تعداد زیادی اسپرم برنده خواهد بود.

اما باید بدانید که داشتن رژیم غذایی ناسالم، اضافه وزن و قرار گرفتن بیضه ها در محیط های گرم سلامت و کارایی اسپرم ها را به خطر می اندازد.

هرگونه استرس، نگرانی و مصرف نوشیدنی های کافئین دار را تا حد ممکن کنار بگذارید پزشکان معتقدند که اسپرم برنده از نظر ژنتیکی در وضعیت بسیار ایده‌آل قرار گرفته و حرکت آن با سرعت مناسبی انجام می گردد.

از طرف دیگر باید بدانید که اسپرم برنده علاوه بر تحرکات کافی حجم مناسبی داشته و شکل آنها کاملا معقول و استاندارد است.

البته این اسپرم ها با داشتن کروموزوم های طبیعی می‌ توانند خیلی سریع به بخش‌ های مختلف رحم نفوذ کرده و خود را به تخمک آزاد شده برسانند.

دغدغه ای که بسیاری از آقایان در سنین باروری با آن مواجه هستند این است که باید چه فعالیت‌ هایی را انجام دهند تا سلامت اسپرم ها حفظ شده و بدون اختلال می توانند فرزند آوری را تجربه کنند.

پزشکان و محققان معتقدند که استفاده مداوم از انواع تنباکو و دخانیات می‌ تواند بر کمتر شدن کیفیت اسپرم ها تاثیر گذارد و البته بهتر است که آقایان هنگام انتخاب لباس زیر البسه نخی و خنک را انتخاب کنند و به هیچ عنوان قسمت بیضه ها نباید در مجاورت هوای گرم و یا فشار مداوم قرار بگیرد.

از طرف دیگر انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری و هر گونه ضربه به ناحیه تناسلی آقایان عاملی برای از بین رفتن کیفیت و کارایی اسپرم برنده می باشد.

پس اگر تمایل دارید که اسپرم برنده در بدن شما با کیفیت بالا و تعداد فراوان تولید شود باید تمامی نکات ذکر شده را رعایت کنید تا همواره بتوانند از سلامت خود محافظت نمایید.

یکی از روش های کاربردی برای داشتن اسپرم های سالم و برنده مصرف به اندازه ویتامین سی می باشد مطالعات نشان می‌ دهد که هرگونه کمبود ویتامین در بدن آقایان می تواند منجر به ناباروری شود و البته کیفیت و تعداد اسپرم ها را به طور کامل و محسوس محدود خواهد کرد.

به همین دلیل بهتر است که برای تقویت اسپرم ها و داشتن اسپرمی برنده به پزشک مراجعه کرده و با مصرف انواع ویتامین ها و برطرف کردن کمبودهای جسمانی می توانید چنین شرایط ایده آلی را تجربه نمایید.

زمان زنده ماندن اسپرم چقدر است؟

زمان زنده ماندن اسپرم چقدر است؟

زمان زنده ماندن اسپرم چقدر است؟

یکی از موضوعات بسیار مهم و البته قابل تامل در مورد سیستم تناسلی آقایان این است که اسپرم ها باید از سلامت کافی برخوردار باشند تا فرد بتواند روند باروری را به صورت طبیعی طی کند.

در این باره سوالات و مسائل زیادی برای عموم افراد به وجود می‌ آید که از مهمترین آنها این است که اسپرم ها پس از خروج از بدن تا چه مدت زنده مانده و تا چه حد کارایی مناسب را خواهند داشت.

توجه داشته باشید که اسپرم ها در بدن افراد باید در وضعیت و دمای متعادل باشند، به عنوان مثال اگر بیضه ها در برابر گرمای مداوم قرار بگیرند سبب کمتر شدن تحرکات اسپرم و نهایتاً مرگ آنها خواهد شد و حتی با خروج اسپرم ها به همراه مایع منی کارایی مناسب را نداشته و فرد در چنین شرایطی نابارور اعلام میشود.

طبق تحقیقات انجام شده پزشکان متوجه شده اند که عوامل مختلفی بر طول عمر و کارایی اسپرم موثر است.

اگر آقایان بتوانند عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن و نوشیدن مشروبات الکلی و هرگونه استرس و تنش های روزانه را از خود دور کنند سلامت و عمر اسپرم ها را افزایش داده و عملکرد بهتری را دریافت خواهند کرد.

تولید اسپرم فرآیندی بسیار پیچیده می باشد که به طور طبیعی از بیضه ها ترشح شده و عملکرد مناسبی خواهد داشت، اما زمانی که اسپرم از لوله های مربوطه خارج میشود نهایتاً از چند دقیقه تا چند روز توانایی زنده ماندن دارد.

پزشکان و متخصصان معتقدند که اگر اسپرم در هوای آزاد قرار بگیرند و یا بر سطوح و پارچه انتقال پیدا کند نهایتاً در عرض چند دقیقه از بین می رود اما قرار گرفتن اسپرم ها در فضای بسته و یا در محیطی مانند دمای بدن باعث میشود تا معمولا بین ۴ تا ۶ ساعت دوام بیاورد.

اسپرم ها در دمای بسیار پایین خیلی سریع از بین خواهند رفت اما باید بدانید که به محض ورود به واژن به دلیل داشتن رطوبت و گرمای معادل و مشابه بدن آقایان ممکن است حتی تا ۴ الی ۵ روز زنده بماند.

مسئله مهم این است که اگر اسپرم ها از نوع برنده باشند و کیفیت و توانایی زیادی داشته باشند حتی ممکن است در لوله های فالوپ تا چند روز زنده بمانند و البته در کنار زنده ماندن تحرکات و عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت.

تمامی آقایان سعی دارند تا با رعایت نکات ذکر شده توسط پزشکان سلامت اسپرم ها را تضمین کرده و به این واسطه می توانند طول عمر آنها را افزایش دهند.

متخصصان معتقدند اگر آقایان از پوشش مناسب استفاده کنند قطعاً طول عمر اسپرم ها را می توانند تا چند روز افزایش دهند.

بهتر است که هرگونه دمای بسیار زیادی را از بیضه ها دور کرده و به هیچ عنوان از لباس های تنگ با فشار زیاد استفاده نکنید.

همچنین اگر اسپرم ها به داخل واژن انتقال پیدا کنند تا ۵ الی ۶ روز پس از رابطه جنسی امکان باروری تخمک ها فراهم است.

لوله های فالوپ به دلیل داشتن مخاطی خاص به زنده ماندن اسپرم ها کمک فراوانی خواهد کرد.

مسئله دیگر این است که برخی از آقایان مجبور میشوند تا فرایند لقاح را به صورت آزمایشگاهی طی کنند، اگر پزشکان و متخصصان شرایط ایده‌ آل را در محیط آزمایشگاه فراهم سازند و اسپرم ها را در محیطی سرشار از مواد مغذی قرار دهند می توانند تا حداکثر ۷ روز اسپرم های دریافت شده را زنده نگه دارند.

پزشکان و متخصصان یکی از راه های مناسب برای نگهداری اسپرم را انجماد آنها می‌ دانند و معتقدند که اگر اسپرم زنده در دمای انجماد نگهداری شود تا سال‌ های طولانی دوام داشته و در هر زمان که به آن احتیاج پیدا کنند می توانند از آن استفاده نمایند.

به همین دلیل پزشکان به عموم افراد توصیه می‌ کنند که در سنین جوانی تخمک ها و اسپرم های خود را فریز کرد تا در سنین بالاتر بتوانند از اسپرم و تخمک های با کیفیت و جوان استفاده نمایند.

فواید تخلیه اسپرم

فواید تخلیه اسپرم

فواید تخلیه اسپرم

از زمان‌ های گذشته تاکنون تحقیقاتی تمام نشدنی و البته گسترده در مورد سیستم تناسلی آقایان و بانوان انجام میشود.

پزشکان و محققان بر این باورند که این تحقیقات باید به نتیجه درست و قطعی برسد و با اعلام نتیجه آن به عموم افراد آموزش خواهند داد که چگونه می‌ توانند از سلامت خود محافظت نمایند.

یکی از مهمترین مسائلی که ممکن است برای برخی از آقایان به وجود آید این است که تخلیه اسپرم بر سلامت آنها تاثیراتی دارد یا خیر.

توجه داشته باشید که اگر روزانه اسپرم های تولید شده از بدن خارج شوند هیچ گونه تاثیر منفی بر سلامت آقایان نخواهد داشت، بلکه انزال یا رهاسازی اسپرم ها می تواند عاملی برای دفع استرس باشد.

اگر اسپرم ها روزانه از بدن خارج شوند هورمون هایی مانند دوپامین و اکسی توسین در بدن آقایان ترشح شده که به دنبال آن کاهش تنش ها و استرس ها به صورت محسوس حس خواهد شد.

برخی از افراد تصور می‌ کنند که خروج روزانه اسپرم می‌ تواند خطراتی را برای سلامتی به همراه آورد و ممکن است تعداد اسپرم ها را کاهش دهد.

نتیجه تحقیقات این چنین بیان می کند که حتی اگر آقایان روزانه میلیون‌ ها اسپرم را تولید و از بدن خارج کنند باز هم این چرخه به طور کلی ادامه پیدا کرده و به طور متوسط ۷۲ ساعت زمان می‌ برد تا اسپرم های قوی جایگزین شود.

اما تخلیه زود هنگام اسپرم به این معنا نیست که تعداد آنها کمتر میشود و تنها ممکن است فرد از نظر جسمانی کمی ضعف و بیحالی را تجربه کند.

با این حال باید بدانید که هیچ گونه محدودیتی برای تخلیه اسپرم وجود ندارد و آقایان می توانند روزانه، هفتگی و یا به صورت ماهانه اقدام به تخلیه اسپرم ها کنند.

شاید شما هم شنیده باشید که انجام روابط جنسی و به دنبال آن تخلیه اسپرم ها می تواند بر سلامت روحی و روانی آقایان اثرگذار باشد.

طبق تحقیقات انجام شده چنین ادعایی کاملاً صحت داشته و خروج اسپرم همراه مایع منی می تواند رضایت عاطفی و روانی برای افراد به همراه آورد.

به دنبال آن برانگیختگی های روحی کاهش پیدا کرده و هورمون های شادی در حد بیشتری در بدن ترشح میشود و به دنبال آن فرد کاهش استرس و کاهش فشار خون را نیز تجربه خواهد کرد.

اما باید بدانید که زیاده روی در تخلیه اسپرم گاها برای برخی از افراد خطرآفرین میشود و اگر حداقل بیست و یک بار در ماه این اتفاق رخ دهد پزشکان معتقدند که فرد ممکن است در برابر آسیب‌ هایی مانند سرطان پروستات قرار بگیرد.

پس بهتر است که چرخه خروج اسپرم از بدن را به حالت طبیعی انجام داده و نباید در این فرایند زیاده روی کنید.

مسئله قابل توجه این است که بلافاصله بعد از خروج اسپرم از بدن مجدداً شرایط برای تولید آنها فراهم میشود.

حتی اگر انزال و یا خروج اسپرم ها در روز چندین بار اتفاق بیفتد باز هم در انزال های بعدی مقدار مشخصی از اسپرم دیده خواهد شد و همین امر نشان‌ دهنده این است که نگرانی بابت خروج اسپرم وجود نخواهد داشت.

بلکه این شرایط می‌ تواند آرامشی روحی و احساس رضایت بیشتری را برای آقایان به همراه آورد.