فهرست مطالب

محصولات پیشنهادی پونیک دارو

دیگرمقالات پونیک دارو

درمان ناباروری

درمان ناباروری

ناباروری چیست؟

حتما شما هم کلمه ناباروری را شنیده اید و می دانید که در سراسر دنیا افراد زیادی به دلایل موجه و گاها به دلیل مسائل ناشناخته با ناباروری مواجه هستند.

ناباروری به این معنا که اگر زوجین پس از یکسال اقدام درست جهت فرزندآوری نتوانند این دوره شیرین را تجربه کنند پزشکان اصطلاحاً به آنها نابارور می‌ گویند و معتقدند که این افراد باید از همه نظر مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند.

برخی افراد تصور می کنند که با از دست رفتن سنین باروری دیگر نمی توانند طعم شیرین فرزند داشتن را بچشند.

اما با وجود پیشرفت های چشمگیری که در علم و تکنولوژی پزشکی به عمل آمده است قطعا پزشکانی که در زمینه زنان و نازایی فعالیت دارند توانسته اند اقدامات مناسب را برای زوجی که با مشکل مواجه هستند به نتیجه مثبت رسانده و می توانند آنها را از نعمت فرزند داشتن بهره مند کنند.

دلایل مختلفی برای ناباروری وجود دارد که در ادامه مطلب چند مورد از مهمترین آنها را برایتان شرح خواهیم داد.

البته مسئله ای که پیش روی تمامی زوجین نابارور قرار می گیرد این است که آیا می توانند پس مدت بسیار کوتاهی درمان، فرزند خود را داشته باشند یا خیر.

پزشکان و متخصصان ۸۵ درصد زوجین را با این که با این عارضه مواجه هستند با سلامت کامل باور کرده و احتمال بارداری کم خطر را برای آنها افزایش می دهند.

البته باید بدانید که علل ناباروری از عوامل بسیار مهم است که پزشکان سعی دارند پیش از اقدام به درمان این مشکل را به طور کامل برطرف نمایند تا هر فرد بتواند به طور طبیعی باروری را تجربه کند.

اما اگر باز هم این اقدام به صورت طبیعی به نتیجه مناسب نرسید متخصصان یک راه حل مناسب را برای درمان ناباروری پیدا خواهند کرد.

ناباوری به این معنا است که حتی اگر اسپرم و تخمک زن و مرد در مجاورت یکدیگر قرار بگیرد لقاح انجام نگرفته و زن دوره بارداری را تجربه نمی کند.

این مشکلات ممکن است مربوط به تخمک ها و یا اسپرم ها باشد و پزشکان پس از بررسی‌ های تکمیلی تشخیص می دهند که مشکل چیست و چگونه باید برطرف شود.

درمان ناباروری در مردان

درمان ناباروری در مردان

درمان ناباروری در مردان

گاها تصورات اشتباه عموم افراد این است که ناباروری معمولاً مربوط به مشکلات زنانه بوده و درصد بسیار کمی مربوط به آقایان میشود.

اما باید بدانید همان قدر که بانوان ممکن است عارضه ناباروری را تجربه کنند همان اندازه این عارضه متوجه آقایان بوده و پزشکان و متخصصان می توانند پس از بررسی عوارض پیش آمده روش های درمانی را در پیش بگیرند.

همان طور که می دانید امروزه روش‌ های مختلفی برای درمان ناباروری آقایان وجود دارد.

به طور کلی در سراسر دنیا ۲۰ درصد از آقایان ممکن است ناباروری را تجربه کنند که البته جای نگرانی نداشته و این مسئله به صورت قطعی در موارد زیادی قابل درمان است.

پزشکان و متخصصان در زمینه ناباروری روش های مناسبی را برای پیشگیری از این عارضه به آقایان اعلام می‌ کنند اما گاهی برخی از افراد به دلیل مشکلاتی که هرگز از آنها خبر ندارند ممکن است ناباروری را تجربه نمایند.

در مواردی از بین رفتن کارایی اسپرم ها و کم بودن مایع منی از دلایل اصلی ناباوری به شمار می‌ آید.

البته در برخی از مواقع نقص در ناحیه تناسلی آقایان می تواند عاملی برای این عارضه باشد.

همچنین واریکوسل به دلیل وجود التهابات و تورمی که در ناحیه بیضه به وجود می آورد ممکن است مانع از خروج درست اسپرم های سالم و متحرک شود.

با این حال درمان ناباروری برای آقایان امکان پذیرد است و فرقی نمی کند که عارضه مربوط به کدام شخص باشد.

در هر صورت متخصصان می‌ توانند مسائل ژنتیکی را بررسی کرده و با از بین بردن نقص لوله های تناسلی و درمان مشکلات هورمونی می‌ توانند فرآیند باروری را به صورت طبیعی برای آقایان فراهم سازند.

با این حال هیچ گونه نگرانی برای زوجین وجود ندارد حتی اگر پزشکان تشخیص دهند که علت ناباروری ۱۰۰% مربوط به آقایان است طی یک دوره درمان کوتاه مدت می توانند عارضه پیش آمده را کنترل و درمان کرده و روند باوری را مانند دیگر افراد به صورت طبیعی تجربه خواهند کرد.

درمان ناباروری در زنان

درمان ناباروری در زنان

درمان ناباروری در زنان

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر فرد به دلایل شناخته و یا نامعلوم اتفاق بیفتد ناباروری می باشد که معمولاً برای بانوان به دلیل حساسیت بیشتر شرایط جسمانی با درصد بالاتری رخ می دهد.

این که ناباوری به چه دلیلی اتفاق افتاده است قطعاً باید طی بررسی های دقیق و آزمایشات گوناگون بررسی شود و این روند توسط پزشکان و متخصصانی انجام می پذیرد که در این زمینه تخصص و تبحر کافی را دارا می باشند.

حتی اگر فردی با ناباروری مواجه باشد پزشکان می‌ توانند درمان مناسب را برای این عارضه انجام داده تا فرد بتواند روند بارداری را به صورت طبیعی و یا در صورت نیاز به صورت آزمایشگاهی تجربه نماید.

اولویت پزشکان این است که روند درمان را به گونه‌ ای در پیش بگیرند که فرد بتواند به صورت طبیعی بارداری را تجربه کند.

اما اگر پزشکان نتوانند چنین فرآیندی را به انجام برسانند قطعاً انجام روش های آزمایشگاهی و لقاح خارج از رحم می تواند درمان مناسبی برای ناباروری باشد.

پزشکان و متخصصان برای آغاز درمان ناباروری ابتدا روش های مختلف را در پیش گرفته تا به واسطه آزمایشات و بررسی های دقیق تشخیص دهند علت به وجود آمدن این عارضه چیست و در موارد بسیار زیاد با برطرف کردن مشکل پیش آمده افراد می‌ توانند روند بارداری را به صورت طبیعی طی کنند.

تجربه باروری به دلیل پیشرفت های علمی چشمگیری که امروزه شاهد آن هستید روندی غیر طبیعی و غیر ممکن نمی باشد و حتی اگر شخص به هر دلیلی با ناباروری مواجه شود پزشکان راه حلی مناسب را برای بهبود عارضه در پیش خواهند گرفت.

در چنین شرایطی فرد هیچ گونه نگرانی بابت ناباروری نخواهد داشت.

درمان ناباروری در زنان با شیوه های مختلفی انجام میشود و علت عوارض پیش آمده برای همه یکسان نبوده و به همین دلیل است که روش های درمانی ناباروری برای همه افراد کارساز نخواهد بود.

با این حال پزشکان روش‌ های متعدد را که کاربردی و تضمینی می باشند برای درمان ناباروری زنان در پیش می گیرند.

درمان قطعی نازایی

درمان قطعی نازایی

درمان قطعی نازایی

یکی از آسیب‌ ها و مشکلات نگران‌ کننده که ممکن است در مواردی برای زوجین به وجود آید ناباروری می باشد که پزشکان و متخصصان درمان های قطعی را با توجه به وضعیت زوجین برای آنها در پیش گرفته تا بتوانند روند باروری را به طور طبیعی طی کنند.

قبل از هرچیز در مرحله اول درمان پزشکان عامل ایجاد ناباروری را هم از سوی زنان و هم از طرف مردان بررسی کرده تا متوجه شوند علت عارضه چیست.

متخصصان برای بروز نازایی قطعی روش های درمانی مناسبی را در پیش می‌ گیرند که از کاربردی ترین آنها می توان به لقاح آزمایشگاهی مانند آی وی اف و آی یو آی اشاره کرد.

این دو روش فرایندی قطعی و کاربردی برای فرزند آوری است که متخصصان می توانند تخمک را جداگانه و اسپرم را از بیضه های مردان جدا کرده و طی یک لقاح آزمایشگاهی نطفه تشکیل شده را له رحم مادر انتقال می دهند.

باید بدانید که این آخرین روش برای درمان نازایی می باشد.

در برخی از مواقع درمان های قطعی با دارو درمانی انجام می پذیرد و بر اثر عدم تعادل هورمونی که در بدن مادر و پدر ایجاد میشود پزشک می‌ تواند با هورمون تراپی وضعیت جسمانی افراد را به حد متعادل رسانده و دیگر نیازی به انجام روش های پرخطر و آزمایشگاهی نخواهد بود.

اگر پزشکان بتوانند طی درمان نازایی اسپرم و تخمک را در موقعیت مناسب قرار دهند و از سلامت آنها اطمینان حاصل نمایند می توانند به طور قطعی نازایی را درمان کرده و فرد می‌ تواند هر چند تعداد باروری را که تمایل داشت تجربه کند.

اما مسئله این است که برخی از افراد به صورت قطعی نمی توانند باردار را تجربه کنند، در چنین شرایطی تخمک و اسپرم از زوجین دریافت شده و می توانند جنین را در رحم اجاره‌ ای پرورش دهند.

به طور کلی روش های قطعی برای درمان نازایی وجود دارد و اینکه پزشک از چه روشی استفاده کند بستگی به وضعیت جسمانی مرد و زن خواهد داشت.

درمان قطعی ناباروری در مردان

درمان قطعی ناباروری در مردان

درمان قطعی ناباروری در مردان

امروزه پزشکان و متخصصانی که در زمینه نازایی فعالیت دارند می توانند شما را از درمان قطعی این عارضه مطمئن کرده و هر گونه نگرانی را از بین خواهند برد.

اما باید بدانید که ناباروری در بانوان و مردان به یک اندازه اتفاق می‌ افتد و ممکن است به دلایل مختلف با این مشکل مواجه شوند،.

پزشکان درمان قطعی ناباروری در مردان را پیدا کرده و پس از بررسی چند فاکتور مهم می‌ توانند فرد را به راحتی وارد پروسه باروری کرده و طعم شیرینی فرزند داشتن را خواهند چشید.

برای آغاز درمان ناباروری در مردان پزشکان سن، وزن، وضعیت هورمون تیروئید و سایر هورمون ها را بررسی می کنند.

البته میزان تستسترون، کم خونی و یا هورمون آدرنالین و مشکلات مربوط به سیستم ایمنی تک به تک مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد.

البته گاهی مسائل ژنتیکی عاملی برای ناباروری مردان است که پزشکان می‌توانند در چنین مواردی فعالیت های خاص و یا درمان مناسب را انجام دهند.

اما در موارد ذکر شده پزشکان می‌ توانند وضعیت جسمانی فرد را به حالت عادی رسانده و هر گونه کمبود و یا افزایش هورمون را برطرف می کنند.

توجه داشته باشید که معمولا ناباروری در آقایان به منظور اختلالات جنسی و یا مشکلات نعوظ و یا تعداد کم و ضعف اسپرم ها اتفاق می‌ افتد.

اگر پزشک بتواند عوارض پیش آمده را به طور قطعی بهبود بخشد بارداری بدون هیچ مشکلی اتفاق خواهد افتاد.

توجه داشته باشید که گاها کم کاری تیروئید در مردان می تواند مشکلاتی مانند ناباروری را به همراه آورد.

هرچند که افزایش چربی در بدن و افزایش سن باعث پایین آمدن کیفیت اسپرم میشود.

پزشکان تمام این موارد را بررسی کرده و با بهبود نواقص پیش آمده آقایان می توانند باوری را به صورت طبیعی تجربه کنند.

البته در برخی از موارد مانند مسائل ژنتیکی حتی اگر این عارضه درمان نمیشود روش های قطعی مانند لقاح آزمایشگاهی چاره کار خواهد بود.

درمان قطعی ناباروری زنان

درمان قطعی ناباروری زنان

درمان قطعی ناباروری زنان

امروزه تمامی افراد سعی دارند سطح آگاهی خود را نسبت به مسائل و بیماری‌ های شایع افزایش داده تا در صورت بروز مشکلات متعدد به جای نگرانی ها و پریشانی فراوان بدانند که باید چه اقداماتی را انجام دهند و به چه پزشکی برای بهبود عوارض پیش آمده مراجعه نمایند.

درمان قطعی ناباروری هم برای مردان و هم برای زنان در اختیار عموم افرادی قرار می‌ گیرد که با این آسیب مواجه هستند.

ناباروری برای بانوان زمانی اتفاق می افتد که رحم کارکرد درستی نداشته و فرد آسیب های مختلف را در ناحیه تخمدان ها و هورمون ها را تجربه می‌ کند.

در چنین شرایطی پزشکان و متخصصان سعی دارند تا فاکتور های ذکر شده را بررسی کرده تا بدانند چگونه باید از سلامت افراد محافظت کنند.

توجه داشته باشید که عدم کارکرد درسته رحم مانعی قطعی برای باروری خواهد بود و اگر تخمک گذاری به صورت مرتب و با قوت اتفاق نیفتد کارایی رحم از بین رفته و فرد نمی تواند روند باروری را به صورت طبیعی تجربه کند.

پزشکان و متخصصان در چنین شرایطی سلامت تخمک ها را بررسی کرده و می‌ توانند با بررسی هورمون های زنانه مانند استروژن و بررسی سایر غدد مانند تیروئید از عارضه پیش آمده مطلع شوند.

زمانی که تمامی فاکتورها در وضعیت مناسب قرار بگیرند و عوارض جسمانی هم درمان میشوند به طور قطعی فرد می تواند روند بارداری را تجربه کند و دیگر نگرانی بابت ناباروری نخواهد داشت.

پزشکان و متخصصان حتی اگر نتوانند از طریق دارو درمانی و جراحی ناباروری را درمان کنند به بانوان توصیه خواهند کرد که با روش های کاربردی مانند آی وی اف و آی یو آی در این شرایط می توانند بارداری کم خطر را تجربه کرده و فرزندی سالم را به دنیا می آورند.

با پیشرفت علم و افزایش تکنولوژی در حیطه پزشکی امروزه باروری به راحتی اتفاق افتاده و عواملی مانند نازایی نمی‌ تواند مانع از درک تجربه پدر شدن و یا مادرشدن باشد.

با این حال شما می توانید طبق نظر متخصصان و با توجه به مشکلات پیش آمده با طی کردن اصولی روش های درمانی هرگونه عارضه به نام ناباروری را بهبود ببخشید.

درمان صددرصد نازایی ممکن است؟

درمان صددرصد نازایی ممکن است؟

درمان صددرصد نازایی ممکن است؟

پس از آن که زنان و مردان طی یک سال انجام فرآیندهای مناسب برای باروری نتیجه مطلوب را دریافت نکردند.

باید به پزشک مراجعه کرده تا متخصصان بتوانند طی بررسی های دقیق تر متوجه شوند که چرا و به چه دلیل روند باروری به صورت طبیعی اتفاق نیفتاده است.

مسئله مهم این است که اگر زوجین با ناباروری مواجه باشند این سوال برای آنها به وجود می‌ آید که آیا عارضه ای به نام نازایی به طور قطعی قابل درمان است یا خیر.

چند سالی است که متخصصان توانسته اند ناباروری را به طور قطعی درمان کنند اما باید بدانید که در موارد پیشرفته ممکن است این عارضه برای افراد هزینه های بیشتری را به همراه آورد.

متخصصان و پزشکان سعی دارند تا  با بررسی عوامل تاثیر گذار بر روند باروری متوجه شوند که چه فاکتوری به حد مناسب در بدن افراد وجود ندارد و ممکن است سلامت آنها را با خطر جدی مواجه کند یا خیر.

روش‌ های درمانی به گونه‌ ای انجام میشود که متناسب با سیستم جسمانی زنان و مردان باشد و اینگونه نخواهد بود که یک روش برای تمامی زوجین انجام پذیرد.

محققان درمان نازایی را به صورت قطعی اعلام نموده اند حتی ممکن است در مواردی مادر نتواند روند بارداری را در رحم خود انجام دهد و در چنین شرایطی پزشکان می‌ توانند نطفه تشکیل شده را به رحم شخص دیگری جهت رشد انتقال دهند.

با این حال روش های گوناگون و البته فعالیت های آزمایشگاهی به گونه‌ ای تعیین میشود که افراد می‌ توانند روند بارداری را تجربه کنید.

در سال های گذشته برخی افراد ممکن بود به دلیل عدم آشنایی و نداشتن هزینه مناسب برای درمان نازایی روند بارداری را هرگز تجربه نکنند.

اما باید بدانید که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی های پیشرفته، نازایی به صورت قطعی درمان شده و پزشکان قطعاً راه حلی برای باروری زوجین پیدا خواهند کرد.

لازم است بدانید که اگر تخمک و اسپرم به صورت قطعی مشکل داشته باشند و هیچ شرایطی برای باروری وجود نداشته باشد در این صورت پزشکان نمی توانند جهت درمان نازایی کاری کنند.

اما باید بدانید که اگر مشکل از وضعیت جسمانی افراد باشد و تخمک و اسپرم سالم باشند قطعاً نازایی برطرف می گردد.

روش های درمان ناباروری

روش های درمان ناباروری

روش های درمان ناباروری

با پیشرفت چشمگیری که در علم پزشکی به وجود آمده است، مشکلات ناباروری برای زوجین برطرف شده و پزشکان می‌ توانند ناباروری را با هر روشی که صلاح بدانند درمان کنند.

روش های خاصی که برای درمان نازایی انجام میشود کاملاً غیر تهاجم بوده و بهترین نتیجه را در کوتاهترین مدت برای افراد حاصل می کند.

در اکثر مواقع عوامل موثر بر ناباروری به واسطه دارو درمانی بهبود پیدا می‌ کند و در این شرایط اگر پزشک تشخیص دهد که اختلالات هورمونی به وجود آمده است.

با برقراری تعادل می تواند سیستم تولید مثل زن و مرد را به حالت عادی بازگردانده تا به صورت طبیعی بارداری انجام پذیرد.

در برخی از موارد پزشکان علت به وجود آمدن ناباروری را در مربوط به مشکلاتی مانند آندومتریوز و یا فیبروم ها و یا کیست های ناحیه تخمدان می‌ دانند که مانعی قطعی برای باروری هستند.

در این شرایط جراحی های خاص انجام میشود تا بخش های آسیب دیده بهبود پیدا کنند و فرآیند باورری اتفاق می‌ افتد.

یکی دیگر از راه حل های مناسب و کاربردی روش های کمک باروری می باشند که پزشکان سعی دارند با لقاح تخمک و اسپرم با روش های گوناگون و به صورت آزمایشگاهی فرایند باروری را برای زوجین فراهم نمایند.

باروری خارج از رحم یا آی وی اف یکی از روش‌ های قطعی برای باروری زوجین است و پزشکان می‌ توانند با تکنیک‌ های مختلف اسپرم و تخمک را در مجاورت یکدیگر قرار داده است تا بتوانند تخمک را بارور کنند.

سپس پزشک می‌ تواند نطفه تشکیل شده را به رحم مادر انتقال داده و با سلامت کامل رشد خود را در رحم مادر طی خواهد کرد.

پزشکان روش های مختلفی را برای افراد با مشکلات گوناگون در پیش می‌ گیرند توجه داشته باشید که اگر پزشک تشخیص دهد که عارضه پیش آمده با دارو درمانی بهبود پیدا می‌ کند.

در کنار آن تغییر سبک زندگی و دوری از هر گونه استرس و نگرانی می‌ تواند به باروری افراد کمک شایانی کند و قطعا روند درمان به خوبی طی شده و نهایتا به نتیجه مثبت ختم میشود.

درمان ناباروری با آی وی اف

درمان ناباروری با آی وی اف

درمان ناباروری با آی وی اف

یکی از روش های متداول و البته کاربردی برای درمان ناباروری آی وی اف می باشد که از چندین مرحله تشکیل شده و پزشکان این فرایند را برای افرادی که به صورت قطعی نمی‌ توانند باروری را به حالت طبیعی تجربه کنند مناسب می‌ دانند.

معتقدند که افراد می توانند با این شیوه کاربردی به صورت قطعی روند بارداری را نیز تجربه نمایند.

اما اگر بدن به صورت طبیعی فرآیند باروری را انجام ندهد پزشکان مجبور میشوند که اسپرم و تخمک را به صورت جداگانه از بدن زوجین گرفته و لقاح را به صورت آزمایشگاهی انجام دهند.

برای انجام آی وی اف مراقبت های خاصی باید حین پروسه ای وی اف انجام پذیرد و این فرآیند باید با کمترین میزان استرس و آرامش روانی طی شود.

در ابتدا پزشکان چندین دارو را برای زوجین در نظر گرفته تا متخصصان بتوانند به طور همزمان چند تخمک کاملا فعال و سالم را از بدن مادر خارج نمایند.

پس از آن پزشکان اسپرم های تازه را از مایع منی جدا کرده و در محیط آزمایشگاه تخمک و اسپرم را با یکدیگر ترکیب می کنند.

پس از باروری متخصصان سعی دارند نتیجه به دست آمده را وارد رحم کرده تا جنین بتواند فرایند لانه گزینی و رشد خود را آغاز کند.

توجه داشته باشید که پزشکان در مواردی که بانوان با مشکلاتی مانند آندومتریوز مواجه باشند و یا بیماری های ژنتیکی داشته باشند و یا تخمک کیفیت مناسبی نداشته باشد این عمل را انجام خواهند داد.

البته با وجود هر گونه اختلال در تخمک گذاری و یا مسدود بودن لوله های فالوپ که مانع قطعی برای باروری می باشند قطعا پزشکان روش آی وی اف را نیز در نظر می گیرند.

همچنین مشکلاتی مانند ضعف در سلامت اسپرم ها، عدم نعوظ آقایان و هرگونه مشکلات ناشناخته عاملی است برای ناباروری، که در نهایت پزشکان با روش آی وی اف می توانند مشکل پیش آمده و نازایی را درمان کنند.

درصد موفقیت آی وی اف

مسئله بسیار مهم که حین درمان ناباروری برای زوجین پیش می آید این است که آیا این روش ها به صورت قطعی نتیجه مناسب را حاصل می کنند یا ممکن است نتیجه مطلوب به دست نیاید.

همانطور که گفته شد یکی از روش هایی که درصد موفقیت آن بسیار زیاد است لقاح آزمایشگاهی یا روش آی وی اف می باشد.

متخصصان و پزشکان در این شرایط سلامتی زنان و مردان را از نظر جسمانی تقویت کرده تا بتوانند میزان موفقیت آی وی اف را تا حد محسوسی افزایش دهند.

اما باید بدانید که این نوع لقاح به صورت صد در صدی نتیجه مساعد ندارد و گاه ممکن است برای برخی از افراد حتی نتیجه مناسب حاصل نشود.

درصد موفقیت آی وی اف به سن زن، وضعیت جسمانی و میزان ذخیره تخمک ها بستگی خواهد داشت.

البته کیفیت و سلامت اسپرم ها در میزان موفقیت آی وی اف تاثیر گذار است و پزشکان تمامی موارد را قبل از اینکه عمل آی وی اف انجام شود بررسی می کنند و نکات کلیدی و حساس را مورد ارزیابی قرار می دهند‌.

هزینه آی وی اف نسبت به سایر روش های درمانی کمی بیشتر می باشد به همین دلیل پزشکان آزمون و خطاهای مختلف را انجام داده تا متوجه شوند آیا این فرآیند برای زوج خاصی که به پزشک مراجعه نموده اند مناسب و کاربردی می باشد یا خیر.

به همین دلیل پزشکان برای آنکه درصد موفقیت آی وی اف را افزایش دهند برای بانوان و آقایان دارو درمانی را آغاز کرده که باید طی یک الی سه ماه تمامی موارد گفته شده توسط پزشک را رعایت کنند، در هر صورت موفقیت آی وی اف در شرایط معمول بسیار بالا می باشد.

در روند آی وی اف در اکثر مواقع نتیجه مناسب بدون خطا حاصل میشود اما در مواردی اگر کیفیت اسپرم و تخمک مناسب نباشد و یا وضعیت جسمانی افراد مساعد نباشد ممکن است آی وی اف هم روشی مناسب برای درمان ناباروری به شمار نیاید.

درمان ناباروری با روش آی یو آی

درمان ناباروری با روش آی یو آی

درمان ناباروری با روش آی یو آی

امروزه بسیاری از پزشکان و متخصصان روش آی یو آی را به تمامی افرادی که با ناباروری مواجه هستند پیشنهاد داده و می‌ توانند با کمترین میزان آسیب و طی انجام چنین روش کاربردی فرایند باروری را به صورت طبیعی تجربه کنند.

iui یکی از روش های مناسب برای کسانی است که مشکلات مختلف را در ناحیه رحم تجربه می‌ کنند.

پزشکان و متخصصان برای طی کردن این مراحل طی چند دوره دارو درمانی وضعیت و سلامت تخمک و اسپرم ها را نیز به حد متعادل می رسانند و پس از آن می‌ توانند اسپرم ها را به صورت جداگانه دریافت کرده و در موقعیتی مناسب در اختیار تخمک های فعال قرار می‌ دهند.

این فرآیند باید همزمان با تخمک گذاری بانوان انجام شود.

در این دوره پزشکان با انجام سونوگرافی متوجه میشوند که فولیکول آزاد چه زمانی از رحم شروع به حرکت می کند در همان دوره اسپرم کاملا تازه را که از آقایان دریافت کرده اند با تزریق به نقاط حساس رحم در اختیار تخمک ها قرار می دهند و می توانند شانس باروری را افزایش دهند.

معمولا برخی از بانوان به دلیل داشتن مشکلات رحمی مانند پیچ در ناحیه رحم، مسدود بودن لوله های فالوپ و عدم آزادسازی تخمک ها در زمان مناسب نمی توانند روند باروری را به صورت طبیعی تجربه کنند.

بهترین روش برای این افراد فرایند آی یو آی می باشد که تخمک ها و اسپرم ها کیفیت مناسبی دارند اما مسیر برای رسیدن آنها به یکدیگر فراهم نیست.

پزشکان iui را روشی مناسب، قطعی و کاربردی برای تجربه باروری زوجین می دانند، با این حال باید بدانید که این روش کاملا کم خطر و کم عارضه می باشد و طی یک تزریق بسیار ساده انجام می پذیرد.

شانس بارداری در افرادی که آی یو آی را در موقعیت مناسب انجام می دهند بسیار زیاد است و معمولا اکثر بانوان در یک الی سه دوره آی یو آی روند بارداری را به صورت قطعی تجربه خواهند کرد.

درصد موفقیت آی یو آی

درصد موفقیت آی یو آی

درصد موفقیت آی یو آی

همانطور که گفته شد یکی از روش های موثر برای طی کردن روند باروری روش آی یو آی می باشد که بر اساس عوامل مختلف درصد موفقیت و اثرگذاری آن مشخص میشود.

وضعیت جسمانی افراد عاملی موثر بر بارداری با روش آی یو ای می باشد، معمولا افرادی که در سنین باروری و بین ۲۰ تا ۴۰ سال هستند می‌ توانند شانس موفقیت بیشتری از آی یو آی داشته باشند.

این روش برای افراد بالای ۴۰ سال تا حدود ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت، اگر مشکل و بیماری در ناحیه تخمدان وجود نداشته باشد و یا فرد با عوارضی مانند تخمدان پلی کیستیک و انواع عوارض جانبی مواجه نباشد احتمال پذیرش باروری به روش آی یو آی افزایش پیدا می‌ کند.

متخصصان از چند نوع دارو برای افزایش قدرت باروری تخمک و اسپرم ها استفاده می کنند و اگر آنها را به صورت مرتب و با دوز مشخص مصرف کنید روش آی یو آی برای شما فرایندی موثر خواهد بود.

البته در روند آی یو آی هرگونه مشکل و اختلال در فاکتور های مردانه به ویژه در اسپرم ها شانس موفقیت را تا حد چشمگیری کاهش می دهد به همین دلیل آقایانی که اسپرم های قوی و فعال دارند شانس موفقیت آی یو آی برایشان افزایش پیدا می‌ کند.

از طرف دیگر سلامت کامل لوله های فالوپ و باز بودن آن شانس بارداری را برای کسانی که آی یو آی انجام می دهند افزایش می دهد.

برخی از بانوان در هر ماه تعداد بیشتری از فولیکول ها را آزاد می‌ کنند که این باعث میشود که فرد دو یا چند قلوزایی را نیز تجربه کند.

البته نحوه مصرف دارو و دوزی که برای شخص در نظر گرفته میشود و البته تازه بودن اسپرم ها عواملی هستند که سبب ایجاد موفقیت در نتیجه آی یو آی خواهد شد.

البته متخصصان و پزشکان در بارداری های طبیعی می توانند آی یو آی را برای دفعات مکرر انجام دهند و البته شانس موفقیت بسیاری از افراد در شش ماهه اول بسیار بالا می باشد، در صورتی که تمامی فاکتورهای ذکر شده را دارا باشند.

درمان ناباروری با روش میکرواینجکشن

یکی از مشکلاتی که جامعه امروزی با آن مواجه هستند ناباروری در زنان و مردان است که گاها دلایل آن شناخته شده و در برخی مواقع نامعلوم می باشد.

زمانی که بانوان ناباروری را تجربه می‌کنند ممکن است عدم باروری به واسطه آقایان باشد و پزشکان می‌ توانند با بررسی بخش های مختلف از سلامت اسپرم مطلع شوند و متوجه میشوند که به چه علت فرایند باروری اتفاق نمی‌افتد.

در مطالب قبلی با روش آی وی اف و آی یو آی آشنا شدید اما بهتر است در مورد روش میکرواینجکشن هم برای شما توضیحات کلیدی را ارائه دهیم تا از روند اثرگذاری آن بر فرایند ناباروری مطلع شوید.

توجه داشته باشید که روش میکرواینجکشن زمانی استفاده میشود که تنها ایراد و عامل ناباروری اسپرم هایی هستند که سلامت و تحرک کافی را نداشته و کیفیت مناسب را برای باروری تخمک ها ندارند.

اگر زوجین چندین بار آی وی اف انجام دهند و نتیجه مناسب حاصل نشود پزشکان و متخصصان روند میکرواینجکشن را نیز انجام می دهند.

اگر پزشک متوجه شود که اسپرم ها کیفیت و کارایی مناسب را ندارند هیچ درمانی برای تخمک انجام نمیشود و تمرکز کار بر روی بهبود وضعیت اسپرم ها خواهد بود.

معمولاً چنین افرادی را عقیم نام گذاری می کنند زیرا شکل ظاهری و حتی کروموزومی اسپرم های آنها با افراد سالم متفاوت بوده و پزشکان سعی دارند با استفاده از روش های نوین و اصلاح ژنتیکی، اسپرم های آسیب دیده را به حالت عادی بازگردانند.

باید بدانید که روش میکرواینجکشن درمان قطعی برای ناباروری می باشد اما این مرحله زمانی انجام میشود که از سایر مراحل ذکر شده نتیجه مطلوب حاصل نشود.

بهتر است که مراحل انجام میکرواینجکشن را بشناسید تا بدانید این فرآیند چگونه انجام میشود و چه نوع اثرگذاری بر درمان ناباروری دارد.

در مرحله اول پزشکان روند تخمک گذاری را تحریک کرده تا بتوانند تخمک های بیشتر را جمع آوری کنند پس از آن شرایط برای آماده‌ سازی و تهیه اسپرم فراهم میشود.

پزشکان و متخصصان لقاح و رشد جنین را در محیط آزمایشگاه آغاز کرده و پس از آنکه تقسیم سلولی جنین شروع شد آن را به رحم مادر انتقال می دهند.

البته پیش از آنکه اسپرم ها جمع آوری شوند اصلاحاتی بر روی آنها انجام می پذیرد تا هرگونه مشکل و تحرک محدود آنها را درمان کنند.